Dış Çekim Elbisesi Nasıl Seçilir?

Dış Çekim Elbisesi Nasıl Seçilir

Dış çekim elbisesi, düğün koşturmacasında zaman zaman ikinci plana düşebilmektedir. Fakat, düğün anılarının önemli bir kısmını oluşturan fotoğraflarınızı güzelleştirmenin yolu güzel bir elbise seçmekten geçiyor. Biz de ElbiseKirala ailesi olarak save the date elbisesi seçmenin inceliklerini sizler için araştırdık.

Vücut Tipinizle Uyum

Dış çekim fotoğraflarınızda göz kamaştırmak için kusursuz vücut ölçülerine sahip olmanıza gerek yok. Save the date elbisesi modelini seçerken vücut tipine göre seçim yapmanız yeterli. Bunu yapmak ise çok kolay. Belirlenen 5 ana vücut tipi var. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenip, ona uygun seçimler yapmanız yeterli. Önceki yazılarımızda detaylarını bulabileceğiniz vücut tipine uygun seçim için, öncelikle hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekir. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim modelleri daha çok tercih ederken dikdörtgen vücut tipli gelin adayları düz kesim dış çekim elbiselerini tercih etmektedir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarıi için ise A kesim dış çekim elbisesi modelleri daha doğru tercihler olacaktır.

Mekana Uygunluk

Dış çekim fotoğrafları için birçok alternatif bulunmakta. Sahil kenarları, yeşillikler içinde yerler ve bu çekimler için özel hazırlanmış İstanbul Çekim Platosu gibi mekanlar bunlardan bazıları. Seçeceğiniz mekana göre dış çekim elbisesi seçmek en kritik nokta. Mekana göre save the date elbisesi seçerken bilmeniz gereken, sahil kenarı için uçuş uçuş elbiseler, yeşil alanlar için ise bohem elbiseler ideal olacaktır. Özel çekim stüdyoları için ise elbise seçiminde daha özgürüz.

Damat Adayı ile Uyum

Dikkat edilecek bir diğer konu ise damat adayı ile olan uyumunuz olmalı. Dış çekim fotoğrafları için damat adayı renk seçenekleri gri, siyah, lacivert, bordo, turkuvaz ile sınırlı. Dış çekim elbiseleri için genellikle beyaz ve ekru tonlar tercih edilse de elbisenizin detayları müstakbel eşinizin seçeceği renk ile uyumlu olmalı.

Dış Çekim Elbisesi Kiralama

Dış çekim elbisesi alışverişine çıkarken bilmeniz gereken şeylerden biri de elbise mağazalarının yoğun olarak nerelerde bulunduğu ve size en doğru adresi belirlemek olmalı. Sadece yarım gün kullanacağınız save the date elbisesi için ise yüksek fiyatlar ödemek oldukça anlamsız. Diğer yandan uygun fiyatlı diye içinize sinmeyen elbise satın almak ise bir başka problem. Tüm bu sebeplerle dünyaca ünlü tasarımcıların save the date elbiselerini uygun fiyatlara kiralama ElbiseKirala ile çok kolay. Tek yapmanız gereken randevu alarak mağazamızı ziyaret etmek.

Elbise Kirala Showroom
Elbise Kirala Showroom

Dış Çekim Elbisesi Nasıl Seçilir?” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×