Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek genel itibariyle olumlu yorumlanan bir durumdur. Görülen gelinliğin rengi, kimin gelinliği giydiği ve içinde bulunulan duruma göre bu tür rüyaların yorumları değişmektedir. Genel itibariyle rüyasında gelinlik giyen kişi bekar ise evlenir. Görülen gelinlik kirli ise kötü ve belirsiz bir evliliğe işarettir. Sizler için rüyada gelinlik görmeye dair tüm durumları anlatıp ne anlama geldiğini özetledik.

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik evlilik ile ilgili anlamlara yorulmaktadır. Bekar bir kadının gelinlik giydiğini görmesi genellikle yakın zamanda evleneceği anlamına gelmektedir. Bazı rüya tabirleri yorumcularına göre ise yakın zamanda hayırlı bir haberin alınacağı anlamına geliyor. Evli bir kadının gelinlik giymesi ise hayırlı bir evladın habercisidir.

Rüyada Gelinlik Görmek

Güzel ve Temiz Gelinlik

Rüyanızda üzerinizdeki gelinlik temiz ve güzel ise evliliğinizin size mutluluk getireceği anlamına gelmektedir. Kişinin iş hayatında başarılı olacağı çalışmalar yapmasına, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, özel hayatında mutluluğu yakalamasına, yakında gerçekleşecek bir gönül ilişkisine, aşk hayatında renkli gelişmelere ve bekârlar için güzel bir evliliğe işarettir. Zaman zaman bu tarz rüyalar bebek sahibi olma şeklinde de yorumlanmaktadır

Kiralık Gelinlik

Rüyada Beyaz Gelinlik Giymek

Rüyada beyaz gelinlik giydiğini görmek, herkes için son derece hayırlara yorulmaktadır. Bu rüyayı gören kimse hayata dair istediği her şeyin en güzeline kavuşur ve gönlünden geçtiği gibi, güzel, mutlu, refah içinde sürecek bir hayata kavuşur. Evli kimseler için çok uzun sürecek bir aile saadetine, eşi ile arasında bitmeyen bir aşk olacağına, bekar kimseler için ise muradının gerçek olup, güzel bir evlilik yaşanacağına tabir edilir. Beyaz gelinlik giyen kişi iş ile ilgili dileklerinde de pek çok olumlu gelişme yaşar ve iyi gelirler elde edeceği, hem işyerinde, hem de topum nazarında imrenilecek güzel bir statüye sahip olacağının alametidir. Kişinin yepyeni ve heyecanlı başlangıçlar yapacağını, geleceğinin arzu ettiği gibi başarılarla dolu olacağını da simgeler.

Elbise Kiralama

Rüyada Evli Olmayan Birisinin Gelinlik Görmesi

Rüyasında gelinlik gören bekar bir kadının bu rüyası yakın zamanda evleneceğine veya evlenebileceği birisine aşık olacağına işaret etmektedir. Eğer gördüğünüz gelinlik bembeyaz ise mutlu ve huzurlu bir aile hayatı; kabarık ise sıkıntılardan kurtulup feraha çıkmak; dar/balık kesim gelinlik ise geçim konusunda çeşitli zorluklar yaşanacağı anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Gelinlik Görmek

Siyah veya Kirli Gelinlik

Rüyanızda gördüğünüz gelinliğin siyah, gri veya diğer koyu renklerden olması evliliğinizde yaşayabileceğiniz bazı sorunların varlığına işaret etmektedir. Gelinliğin kirli olması da yine benzer şekilde yorumlanmaktadır. Bu tarz gelinlik görmek aile hayatının sıkıntıda olması gibi iş hayatının da tehlike altında olduğu şeklinde yorumlanabilir.

Siyah Gelinlik Kiralama

Rüyada Kırmızı Gelinlik Giymek

Rüyada kırmızı gelinlik görmek, kişinin gönül ilişkisine yorulmaktadır. Rüya sahibinin çok büyük bir aşk yaşayacağı kimse ile evleneceğine delalet eder. Rüyada kırmızı gelinlik görmenin rüya tabiri bir başka yoruma göre ise farklılık göstermektedir. Bir rüya sözlüğü yazarı yani rüya tabircisi, bu rüyayı aile hayatında yaşanacak sorunlara yormaktadır. Ayrıca, rüyasında kırmızı gelinlik gören kişinin hırslı, arzulu ve istekli bir insan olduğu anlamı çıkmaktadır.

Kırmızı Gelinlik Kiralama

Rüyada Hamile Bir Kadının Gelinlik Giymesi

Rüyada hamile birinin gelinlik giymesi, çekilen tüm sıkıntılardan sonra kişilerin mutluluğa kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya aslında çekilen ıstırapları göstermektedir. Rüya sahibi yaşadığı bu zorlu zamanları atlatacak ve umutla beklediği güzel zamanlara kavuşacaktır. Eğer bu kişi iş yerinde problemler yaşıyorsa eğer bunlarda geride kalacak ve hak ettiği konuma gelecektir. Yani bu rüya, rüya sahibi kişiyi umutsuzluğa sürükleyen şeyler olsa bile bu sıkıntıların atlatılacağını göstermektedir. Ancak bunun içinde kişinin mücadele vermesi gerekmektedir.

Hamile Gelinlik Modelleri

Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek

Rüyasında dantelli bir gelinlik giyenin eline miras yoluyla bir para geçer veya hiç ummadığı bir yerden gelen yardımla oldukça ferah bir dönem geçirir. Dantel rüyası genellikle iyi bir şekilde yorulur. Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Dantelli gelinlik ise bazen oldukça zengin, varlıklı ve saygın bir kimse ile evlenmeye ve ondan sadece kendisi değil tüm ailesinin yardım görmesine işarettir.

Dantelli Gelinlik

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi genellikle iyiye yorulmamaktadır. Bu rüya, kişinin kendi karakterine ve fıtratına aykırı davranacağına, bazı sıkıntılar içerisine gireceğine veya eşi ile problemler yaşayacağına yorulmaktadır. Böyle bir rüya kişinin kadınlara has özellikleri ve davranışları göstermesidir. Bazen de kişilerin arkasından kuyular kazmaya, sinsi davranışlarla sıkıntı yaşamalarına neden olmaya, dedikoduya ve ya insanların kötülüklerini isteyen fırsatçı ve tembel, ahlaksız bir adama yorulur.

Gelinlik

Rüyada Arkadaşının Gelin Olduğunu Görmek

O arkadaşın başarısına ve mutluluğuna şahit olmaya ve onunla bu sevincini paylaşacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin arkadaşı ile ortak bir güzelliği yaşama şansını yakalayacağına ve bunun da hayatta yaşadığı en güzel anılar arasına girmeye değecek kadar değerli olacağına delalet eder.

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada Kızının Gelin Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin gerçek hayatta bir kızı varsa ve rüyasında onun gelin olduğunu görürse, onun mürüvvetini göreceği şeklinde açıklanır. Fakat eğer rüya sahibi henüz evli değilse ya da evli olduğu halde bir kız çocuğu yoksa o zaman onun rüyasında kızı olarak gördüğü kişinin çok güzel bir haberini alacağına yorulur.

Rüya Tabirleri ve Rüyada Gelinlik Görmek

ElbiseKirala Blog
Medium Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×