Gelin Saçı Modelleri

Gelin Saçı Modelleri ve Gelinlik Kiralama

Gelin saçı modeline karar vermek en az gelinliğe karar vermek kadar zordur. Bu özel gününüzde içinize sinecek bir saç modeli belirlemek için kuaförlerin tercihlerine kalmadan, önceden ne istediğinizi belirlemek oldukça önemli. Gelin saçı modelinize karar verirken düğün konseptiniz, gelinlik modeliniz, kullanacağınız aksesuarlar, düğün mevsiminiz gibi birçok konuyu göz önünde bulundurmalısınız. Biz de bu özel gününüzde saç modeliniz ile göz kamaştırmanız için en trend gelin saçı modellerini derledik.

Klasik Ensede Gelin Topuzu

Gelin adayları için en klasik saç modeli tercihlerden bir tanesi de topuzlar. Duvakların konumuna göre şekillendirilen saçlarda, özellikle sırt ve omuz dekoltesi bulunan gelinlik modellerini vurgulamak için ensede topuz çoğunlukla tercih edilmektedir. Ensede yapılan topuzlar gelin adaylarının yüz hatlarını da ön plana çıkarıyor. Bu saç modelinde, hafif dalgalar veya doğal görünümlü salaş detay eklemeleri yapılarak çeşitlilik yakalanabilir. Yine gece boyu rahat hareket etme imkanı sağlayan örgülü gelin topuzu tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alıyor. Her dönemde olduğu gibi ensede topuz modelleri 2019 trendleri arasında yer alıyor.

Uzun Gelin Saçı Modeli

Uzun salık saçlar ilk etapta düğün ile çok ilişkilendirilmese de göz kamaştırıcı ve zarif modeller yaratmak mümkün. Özellikle doğal görünümü destekleyen hafif dağınık modeller en öne çıkan gelin saçı modelleri arasnda yer alıyor. Ayrıca uzun salık saçlara kesinlikle aksesuar eklenmeli. Bu detaylara dikkat edildiğinde saçlarınız ve güzelliğiniz ön plana çıkacaktır.

Romantik Dalgalı Saç Modeli

Dalgalı modeller sade fakat zarif bir izlenim uyandıracaktır. Detaylarla işi olmayan gelin adayları için en doğru tercihlerden bir tanesidir bu tarz. Romantik dalgalı gelin saçı modeli tercih edecek gelin adaylarının, bu tarzlarını tamamlamak adına bohem veya vintage gelinlik modellerini tercih etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde romantik gelinlikler ve saç modeli günümüz düğün trendleri arasında yerini almaktadır.

Dalgalı Salık Gelin Saçı Modeli

Son yıllarda giderek popülerleşen bohem düğünler ve bohem gelinler özgürleşen salık saç tasarımları ile hayat bulmaya devam ediyor. Bohem gelinliklere çok yakışan saç trendleri arasında da dalgalı salık modeller ön plana çıkıyor. Bohem dalgalı salık saç modeli, küçük dokunuşlarla her yüz ve saç tipine uyum sağlamakta. Tercih edilen gelinliğe uygun gelin saç çiçekleri, gelin saç bandı ya da saç aksesuarları zerafetinizi gözler önüne serecek ve görünümünüze hareket katacaktır.

Dağınık Örgülü Gelin Saçı Modeli

Sahil ve kır konseptli yaz düğünlerinin en sevilen modellerinden biri olan dağınık örgü gelin saçı, son zamanlarda yüksek tavanlı saray düğünlerine kadar birçok konseptte görülebiliyor. Saraylı düğün konseptinde gösterişli taçlar, uzun kuyruklu gelinlik ve duvaklar ile ışıltı katmayı tercih ettiği örgüler; sahil düğünlerinde dağınık formlarda çıkıyor. Dağınık örgülü gelin saçı modelleri, hafif dalgalı detaylarıyla gelinlerin göz kamaştıran bir görünüm elde etmesini sağlıyor.

Yandan Ayırmalı Gelin Saçı

Son zamanlarda popülerleşen yandan ayrılan saç modelleri ortadan ayrılan saç modellerine göre yüz hatlarını daha simetrik ve çeneyi daha oval gösterdiği için sıkça tercih ediliyor. Açık, dalgalı saçlardan hafif toplu saçlara ya da topuzlara kadar birçok modelde kullanılabilen ayrımın, az tutama sahip tarafı aksesuarlarla süslenerek daha zarif bir görünüm elde ediliyor. Modern görünümüyle detay olmaktan çıkıp başlı başına ikonik bir saç modeli haline gelen yandan ayrım gelinlerin öncelikli tercihleri arasında yer alacağa benziyor.

At Kuyruğu Saç Modeli

Genellikle at kuyruğu günlük hayatta tercih edilen bir saç modeli olarak düşünülse de küçük dokunuşlarla bu saç modeli düğünlerde de tercih edilmeye başlandı. Kullanımı kolay olan at kuyruğu gelin saçı modelleri, 2018 yılında yüksek at kuyruğu olarak hayatımıza girse de trend yerini düşük ve kurdeleli atkuyruğu modellerine bıraktı. Romantik düğün konseptine daha çok uygun olan bu saç modeli özellikle yaka detayı bulunan gelinlikler ayrı bir göz kamaştırıyor.

Dağınık Topuz Modelleri

Son zamanlara damgasını vuran dağınık topuz modelleri günümüz düğünlerinin vazgeçilmezi. Bu model özellikle de örgü detayları ile tercih edilmekte. Yine bu modeli tercih edecek gelinler abartılı aksesuarlardan ve küpelerden kaçınmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×