İkinci El Gelinlik ve Abiye Elbise Kullanmak

İkinci El Gelinlik Kullanmak

İkinci el gelinlik ve abiye elbise kullanmak ilk etapta kafanızda bazı soru işaretleri oluşturabilir. Fakat, alternatiflerin çoğalması ve tüketici beklentilerinin değişmesiyle ikinci el gelinlik ve abiye elbise kullanmak giderek popülerleşiyor. Biz de sizler için ikinci el gelinlik ve abiye elbise tercih etmenin neden çok mantıklı olduğunu derledik.

 1. Uygun Fiyatlara Seçkin Markalara Erişebilirsin
  Seçkin tasarımcıların gelinlik ve elbise modelleri gün geçtikçe daha yüksek fiyatlı hale geliyor. Tüketicilerin ise alım gücü giderek azalıyor. Örneğin ünlü tasarımcıların elinden çıkacak bir gelinlik için en az 10.000 TL yi gözden çıkarmak gerekiyor. Bazı tüketiciler ünlü tasarımcıların gelinlik ve abiye elbise modellerinin fotoğrafını alıp daha uygun fiyatlara tanıdıkları terzilere diktiriyorlar. Fakat, bu çözüm de beklentileri hiçbir zaman karşılamıyor. Gerek doğru kumaşı bulmak için harcanan çaba, gerekse gelinlik veya abiyelerin orijinali gibi olmaması başlıca problemler arasında. Bu önemli davetlerde göz kamaştırmak isteyen biz kadınlar için belki de en doğru tercihlerden bir tanesi de ikinci el abiye elbise ve gelinlik modellerine yönelmek olacak. ModaCruz ve Dolap gibi ikinci el kıyafet satış platformlarının çoğalmasıyla artık işimiz daha kolay. Bu alternatiflerden bulacağımız ikinci el kıyafetler sayesinde ünlü tasarımcıların abiye elbise ve gelinlik modellerine en uygun fiyatlara ulaşabileceğiz.

  İkinci El Gelinlik Modelleri ve Fiyatları
 2. Bütçeni Daha Mantıklı Yönetebilirsin
  Özellikle düğün hazırlığı içinde olan biz kadınlar için bütçenin ne kadar kritik olduğunu çok iyi bilir. Yeni alınacak eşyalar, çeyiz harcamaları, taşınma masrafları, balayı planları, uçak biletleri derken düşünmemiz gereken birçok masraf noktası ortaya çıkmaktadır. İkinci el abiye elbise ve gelinlik tercih eden gelin adayları elde ettiği tasarrufu yukarıda bahsettiğimiz alanları yönlendirebilir. Mesela sadece bir defa giyeceği gelinliğe servet ödemeyen gelin adayları balayı için çok daha güzel rotaları tercih edebilir. Düğün dışında özel davetlere katılacak kadınlar elbise alımlarında ciddi ölçülerde tasarruf sağlar ve bütçelerini rahatlatabilir.

  Balayı Rotaları
 3. Tasarruf Edebilirsin
  Özellikle abiye elbise ve gelinlik kategorilerinde ikinci el fiyatları yeni ürün fiyatlarının %20’lerine kadar inmekte. Bu oranlar düşünüldüğünde çok ciddi tasarruflar elde edilebilmektedir. Sosyal medyanın giderek yaygınlaşmasının doğal bir sonucu olarak biz kadınlar bir giydiğimizi bir daha giymek istemiyoruz. Bu durum da ikinci el satış platformlarındaki kıyafetlerin durumunu olumlu yönde etkilemekte. Çoğunlukla sadece bir defa giyilen bir kıyafeti ikinci el olarak satın aldığımızda kalite olarak da yeni ürünlere kıyasla pek birşey kaybetmiyoruz. Bu sebeple giyimde ikinci el alternatifleri tercih etmek bizlere, kaliteden ödün vermeden tasarruf etme imkanı sağlayacak.

  İkinci El Abiye Tasarruf
 4. Dünyayı Koruyabilirsin
  Moda dünyayı en çok kirleten ikinci sektör. Trendlerin çok hızlı değişmesi biz kadınları sürekli yeni kıyafetler almaya itiyor. Özellikle kumaş üretiminde harcanan su, ekolojik dengeleri olumsuz etkiliyor. Endüstriyel su kirliliğinin %20’si tekstil kaynaklı gerçekleşmekte. Gelişmekte olan ülkelerde atık suların %90’ı herhangi bir işleme tabi tutulmadan nehirlere aktarılmakta. Biz de ikinci el kıyafetleri tercih ederek üretim miktarlarını sınırlayabilir, tüm bu su kirliliğinin azalmasına katkı sağlayabiliriz.

  Sürdürülebilir Moda ve Geri Dönüşüm
 5. İkinci El Topluluğu Sayesinde Sosyalleşirsin
  ModaCruz gibi ikinci el modaya yön veren platformlardan alışveriş yaptığımızda, yeni insanlarla iletişime geçmiş oluruz. Elbiseyi satın almadan önce elbise sahiplerinin hikayelerini dinleriz. En özel günlerini tekrardan hatırlatmış oluruz. Bu samimi ortam sayesinde yeni insanlar tanıyıp çevremizi rahatlıkla genişletebiliriz.

  Sürdürülebilir Moda
 6. Kiralama Konsepti ile Gardrobunu Ferahlatırsın
  İkinci el kültürünün yaygınlaşması ile abiye elbise ve gelinlik kiralama alternatifleri de çokça hayatımıza girmekte. Satın almak yerine kıyafetinizi kiralayarak, hem bütçenizi daha da rahatlatabilir hem de dolaplarınızı ferahlatabilirsiniz. Özellikle önemli davetlerinizde kiralama konseptini tercih ederek, farklı farklı elbiseleri kullanabilir ve davetlerde göz kamaştırabilirsiniz. Siz de abiye elbise ve gelinlik kiralamak isterseniz, ElbiseKirala Nişantaşı mağazasına gelerek dünyaca ünlü tasarımcıların abiye elbise ve gelinlik modellerini uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×