Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı?

Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı Blog

Nişan elbisesi kararınızı bir bir türlü veremiyor musunuz? Evliliğe ilk adımın atıldığı ve ailelerin yakınlaştığı bu önemli gün için kendinizi hazır hissetmiyor musunuz? Tüm bu sorularınızı cevaplamak ve bu önemli gününüzde zerafetinizi ve şıklığınızı konuşturmak için nelere dikkat etmelisiniz? Sizler için araştırdık.

 1. Kendiniz Olun
  Günlük hayatınızda spor giyinmeyi tercih eden biriyseniz, ağır işlemeli ve şatafatlı kabarık abiyeler ruhunuzu yansıtmayacaktır. Bu özel gün için elbise seçiminizi yaparken içerisinde rahat hissettiğiniz ve karakterinizi yansıtan tercihler yapmaya çalışın. Kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz ve ruhunuzu yansıtmayan seçimler yapmak bu en özel gününüzü mahvedebilir.
  Nişan Elbisesi Nasıl Seçilir
 2. Mekana Göre Nişanlık Seçin
  Nişan töreni kız tarafının evinde yapılabileceği gibi, başka bir mekanda da gerçekleştirilebilir. Öncelikle mekana karar vermek en kritik nokta.
  Mekana göre nişan elbisesi seçerken bilmeniz gereken, yer olarak evinizden uzaklaştıkça ve saat olarak geceye yaklaştıkça etek boyu uzar, eteğinizin hacmi artar, makyaj koyulaşır ve topuklarınız yükselir. Aile arasında yapılan nişanda ne giyilir diye soracak olursanız yanıtın sade elbiseler olduğunu söyleyebiliriz.
  Evde nişan elbisesi olarak kısa, çok kabarık olmayan abiyelerin çok tercih edildiğini paylaşalım. Gündüz, açık havada kutlanan nişan törenlerinde düz kesim şifon nişan elbiseleri tercih edilebilir. Gece, otelde ya da davet salonunda yapılacak nişan töreninde ise kabarık nişan kıyafetleri de tercih edilebilir.
  Nişan Mekanları Blog
 3. Damat Adayı ile Uyumlu Olun ama Çok Abartmayın
  Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise damat adayı ile olan uyumunuz olmalı. Erkek nişan kıyafeti için seçenekler siyah, gri, lacivert, bordo ile sınırlı. Müstakbel eşinizin siyah bir nişanlık takım elbise giyecekse, sizin de mürdüm ve siyah nişan elbiseleri gibi koyu tonlarda bir model seçmeniz daha doğru olacaktır.
  Gelenekselleşen kravat ile aynı tonlarda nişan elbisesi seçmek bizce demode alışkanlıklardan bir tanesi. Özgün bir çift olmaya tercih edenlerin kesinlikle kaçınmasını öneriyoruz. Bu durum nişan fotoğraflarında da sıkıntı yaratabilen durumlardandır. Aynı rengi seçmek yerine birbirini tamamlayan renklerin seçimi en doğru nokta olacaktır.
  Nişan Fotoğrafları Blog
 4. Vücut Tipinize Uygun Seçimler Yapın
  Göz alıcı bir görünüm için kusursuz vücut ölçülerine sahip olmanıza gerek yok. Nişanlık modelini seçerken vücut tipine göre seçim yapmanız yeterli. Bunu yapmak ise çok kolay. Belirlenen 5 ana vücut tipi var. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenip, ona uygun seçimler yapmanız yeterli. Önceki yazımızda detaylarını bulabileceğiniz vücut tipine uygun seçim için öncelikle hangi vücut tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekir. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayları balık kesim modelleri daha çok tercih ederken dikdörtgen vücut tipli gelin adayları düz kesim nişan elbiselerini tercih etmektedir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarıi için ise A kesim nişan elbisesi modelleri daha doğru tercihler olacaktır.
  Vücut Tipleri ve Elbise Seçimi Blog
 5. Mevsime Göre Nişan Elbisesi Seçin
  Özellikle kapalı mekanda yapılacak nişan törenleri için nişan töreninin gerçekleşeceği mevsim de nişan kıyafetlerini seçerken belirleyici oluyor. Örneğin; kışın nişanda uzun kollu nişan elbisesi seçmek yerinde olacaktır. Şifon ve tüllü nişan elbiseleri ise ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yapılan nişan organizasyonlarında tercih edilebilir. Renk olarak ise sonbahar ve kış mevsimlerinde mor, mürdüm ve bordo nişan elbiseleri gibi koyu renkli alternatifler en doğru tercih olacaktır. İlkbahar ve yaz için ise renkli nişan abiyeleri tercih edileceği gibi sarı ve pembe gibi açık alternatifler düşünülebilir.
  Sonbahar Nişan Fotoğrafı ve Elbiseleri
 6. Nişan Konseptine Uygun Seçimler Yapın
  İster evde ister mekanda olsun, artık nişan törenleri de düğünler gibi bir konsepte göre organize ediliyor. Mevsim, kitap, film, renk ya da nişanlınızın ve sizin için bir anlamı olan herhangi bir şeyi nişan konsepti olarak belirleyebilirsiniz. Nişan davetiyesi modelinden masa süslemenize, nişan saçınızdan kullanacağınız aksesuara kadar her detayı konseptinize göre nişan elbisesi seçebilirsiniz. Örneğin nişan konsepti olarak zeytin belirlediyseniz zeytin renklerini çağrıştıracak ve Ege esintisi olan Helen model nişan elbisesi seçmek yerinde olacaktır.
  Nişan Konseptleri ve Nişan Elbisesi
 7. Nişan Elbisesi Nereden Alınır?
  Nişan elbisesi alışverişine çıkarken bilmen gereken şeylerden biri de nişan elbisesi markalarının yoğun olarak nerelerde bulunduğu olmalı. Örneğin; İstanbul’da bakırköy ve kadıköy nişan elbiseleri markalarının yoğunlaştığı bölgelerdendir. Yine Nişantaşı seçkin abiye markalarının ve tasarımcılarının yoğun olarak bulunduğu yerlerdendir. Daha uygun fiyatlı alternatifler için ise Kadıköy en doğru tercih olacaktır. İstanbul’da Abiye Nereden Alınır? yazımızda tüm detaylarına ulaşabileceğiniz birçok marka ve tasarımcılara ElbiseKirala farkı ile ulaşabilir Nişan Elbisesi alternatiflerini inceleyebilir ve uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.
  Elbise Kirala Showroom

Medium Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×