Covid-19 Düğün Trendleri

Covid-19 Düğün Trendleri

Covid-19 düğün trendleri 2020 yılında evlenmeyi planlayan çiftlerimizin belki de en çok araştırdığı konulardan. Covid-19 salgını evlenmeyi planlayan çiftlerimizin akıllarında soru işaretlerine yol açtı. Kaç kişiyi davet edebiliriz, maske kontrolünü nasıl gerçekleştirebiliriz, nerede evleneceğiz? Devlet yetkilileri, her geçen gün farklı adımlar atarak Covid-19 salgınının yayılmasını azaltmaya çalışıyor. Biz de sizler için, düğününüzü daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmenize yarayacak yeni Covid-19 düğün trendlerini araştırdık. Aşağıdaki önlemleri aldıktan sonra gelinliğinizi ElbiseKirala’nın birbirinden güzel gelinlik modellerinden seçebilirsiniz.

  • Gelin ve Damat için Özel Tasarım Maskeler

Bu özel gününüzde kendinizi ve sevdiklerinizi koruyup onlara gelebilecek zararı en aza indirmek adına herkes gibi sizin de maske takmanız gerekiyor. Fakat bu durumu eğlenceli hale getirebilir, gelinliğine veya konseptine uygun bir maskeyle kombinini tamamlayabilirsin. Böylece ilerde bu zorlu günler geçip, düğün albümüne baktığında senin için ne kadar farklı bir anı olarak kalacağını düşünebilirsin.

  • Davetlileri de Unutmayalım

Düğününe katılacak olan misafirlerin için, girişte bir masa hazırlatıp; masanın üstünde dezenfektan, maske, eldiven gibi hijyenik malzemeler bulundurabilirsin. Bunun dışında dilersen gelen davetlilerin sandalyelerine hazırladığın küçük kitleri hediye olarak koyabilirsin. Bu kitin içinde mini dezenfektan, maske ve eldiven olabilir. Böylece girişte oluşabilecek kalabalık görüntüyü önlemiş olursun.

Ayrıca, gelen davetlilerin ateş ölçümünün de gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun için de görevli bir personel, misafirlerin ateş derecelerini kontrol etmeli.

  • Masa Düzenini Davetli Listene Göre Ayarlayabilirsin

Düğününe, seçtiğin mekânın normal kapasitesinin ancak yarısı kadar misafir çağırabilirsin. Düğün mekânı yetkililerinden, masa düzenlemesini Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı yönergelere uygun bir biçimde ayarlanmasını istemelisin. Buna göre misafirler arasında birer sandalye boşluk bulunmak zorunda. Masalar arası en az 1,5 metre, sandalyeler arası 60 cm olmalı.

Sen de eline mekânın krokisini alıp yakınlık derecene göre misafirlerini yerleştirip, oturacakları yerleri düğün davetiyene not olarak ekleyebilirsin. Masaların üstüne ise sandalyeleri bulmayı kolaylaştırmak amaçlı A-B-C şeklinde küçük panolar koyup sandalyeleri numaralandırabilirsin.

  • İkramlıklar Nasıl Olmalı?

Tercihimiz, düğününüzün yemekli olmaması yönünde. Fakat yemekli bir düğün gerçekleştirmekte kararlıysanız plastik tabak, kaşık ve çatal kullanmanız gerekiyor. Bu ürünleri konseptinize uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Bunun dışında içeceklerde de aynı uygulama geçerli. Plastik yerine karton bardak da kullanmayı aklınızda bulundurabilirsiniz. Bu arada masada tek kullanımlık minik su şişeleri de bulundurabilirsiniz.

  • Takı Töreni Yapılmayacak Mı?

Maalesef takı töreni yapmanı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine masalara ufak sandıklar, zarflar koyarak geleneksel takı merasimi kuyruğunun önüne geçmiş olursun. Dilersen zarflara küçük bir bilgi kartı iliştirip kimin hediyesi olduğunu öğrenebilirsin.

Gelemeyen misafirlerin için de iban numaranızı davetiyenin içine eklemek, hem sizin için hem de karşınızdaki için güvenli bir yol olabilir.

Medium Blog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

×